بوستر کمپرسور و تولید هوای فشرده ۴۰ بار

booster - بوستر کمپرسور و تولید هوای فشرده ۴۰ بار
بوستر کمپرسور و تولید هوای فشرده ۴۰ بار

صنعت تولید زمانی نیاز به بوستر کمپرسور را احساس کرد که هوای فشرده ۴۰ بار برای بیشتر صنایع به خصوص صنایع پت و نوشابه سازی و صنایع خودرو سازی کاربرد پیدا کرد این دستگاه را می توان به دو دسته تقسیم کرد که نوعی از این کمپرسور ها در صنعت استفاده می شود که دو مرحله ای عمل می کند و هوای تولیدی در سیلندر اولیه ۱۰ بار تولید و در سیلندر دوم  خروجی ۴۰ بار تبدیل می شود. ولی معایب این کمپرسور ها ظرفیت هوا دهی آن است که کمتر از ۱۰۰۰ لیتر بر دقیقه خرودی دارد و همینطور این سیستم ها قدیمی می باشد.

دیگر نوعی از کمپرسور ها در صنعت وجود دارد که به وسیله کمپرسور های اسکرو ورودی ۱۰ الی ۱۳ بار به ورودی بوستر کمپرسور وارد و توسط واحد هواساز خروجی ۳۵ الی ۴۰ بار تحویل خط تولید می شود.

چرا بوستر کمپرسور؟

هوای فشرده یک منبع انرژی پن.ماتیکی است که مانند انرژی الکتریکی و هیدرولیکی در بخش های مختلف تولید،مخصوصا در تولید پت بطری های پلاستیکی که امروزه در زندگی روزمره اهمیت زیادی یافته است،نقش دارد.

همچنین کاربردهای دیگری مانند تست نشتی تجهیزات پنوماتیکی و هیدرولیکی،راه اندازی تجهیزات دوار سنگین و تامین هوای فشرده با فشار بالا برای دستگاه های پرس و فیکسچرها نیز دارا می باشد.

برای تامین کارکرد های فوق الذکر هم هوای فشرده با فشار پایین و هم هوای فشرده با فشار بالا تا ۴۰ بار مورد نیاز است بنابر این به جای طراحی سیستم های بزرگ و کامل با فشار مورد نیاز،افزایش فشار هوای فشار پایین تا سطح فشار مورد نیاز با طراحی و ساخت بوستر،مناسب ترین راه حل می باشد.

بیشتر بخوانید  کمپرسور اسکرو و تولید هوای فشرده ۱۰ بار

ساختار بوستر کمپرسور

جعبه میل لنگ چدنی مستحکم دارای نشان دهنده سطح روغن محل های پر کردن و تخلیه روغن سیلندر های پره دار چدنی جهت خنک کاری و جلو گیری از گرم شدن بیش از حد سیستم میل لنگ های ساخت دقیق و بالانس گیری شده از چدن داکتیل با گکرید بالا و با وزنه های تعادل جهت زولانی شدن عمر بوستر پیستون های ریخته از آلیاژهای آلومنیوم مخصوص و گژن پین های ویژه جهت انتقال نیرو در شرایط سخت دمایی و کاری سوپاپ های فولادی با فنر استیل زنگ نزن مخصوص فشارها و دماهای بالا با ویژگی حفط جریان هوا رینک های کمپرسور و روغن ویژه با خاصیت جلوگیری از افت فشار هوا و نشتی روغن ساختار اصلی بوستر کمپرسور ها می باشد.

مقاله اختصاصی : تاو کمپرسور یدک

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.