اساس کار و عملکرد بلوئرهای نوع دورانی با جابجائی مثبت

rbs - اساس کار و عملکرد بلوئرهای نوع دورانی با جابجائی مثبت
اساس کار و عملکرد بلوئرهای نوع دورانی با جابجائی مثبت

بلوئرهای RBS از نوع دورانی با جابجائی مثبت می باشد. دو عدد محور با غلطک متحرک که دارای منحنی سه پره خاصی بوده و با لقی بسیار کمی نسبت به یکدیگر و نسبت به بدنه بدون تماس با یکدیگر و یا قطعات ثابت دوران می کنند و عدم تماس قطعات با یکدیگر باعث می شود نیازی به روانکاری داخلی نباشد. حرکت غلطک ها با یک جفت چرخ دنده انتقال حرکت همزمان شده است.

TB red - اساس کار و عملکرد بلوئرهای نوع دورانی با جابجائی مثبت

در جهت دوران با چرخش غلطک ها خلاء نسبی ایجاد شده و هوا از د هانه مکش به فضای بین دو غلطک و بدنه مکش می شود، و این هوای ورودی محبوس بین روتورها در جهت دوران از ناحیه مکش به ناحیه دهش انتقال یافته و سپس تخلیه می شود . هوای متراکم شده کاملاً عاری از روغن می باشد.

عمل خنک کردن بلوئرها از طریق تبادل حرارت با هوای محیط انجام می شود.

ساختمان بلوئرهای RBS

هر بلوئر از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده است:

غلطک ها: بر حسب سایز از چدن مقاوم مخصوص یا فولاد می باشند شرکت روبوسکی تنها سازنده بلوئر در جهان است که سطح منحنی روتورها را با دقت بسیار بالا (با کنترل لیزری) در حد یک هزارم میلیمتر سنگ می زند، جنس محورها از نوع فولاد مقاوم است که سطوح تکیه گاهی آن سنگ خورده است. مجموعه رو تورها و شافت ها پس از اتمام عملیات ماشینکاری و سنگ زدن به وسیله مدرنترین دستگاه های بالانس دینامیکی، بالانس می شوند.

چرخ دند ه ها: از نوع مورب و از جنس فولاد مخصوص می باشند که پس از ماشینکاری اولیه تحت عملیات حرارتی قرار گرفته و سخت می شود و کلیه سطوح دنده ها با ماشین های حساس سنگ دنده، سنگ زده می شوند. کیفیت و دقت بسیار بالای چرخ دنده و نوع آنها باعث کاهش صدا، کاهش حرارت و افزایش طول عمر و راندمان انتقال قدرت می گردد.

بیرینگ ها: از مرغوبترین نوع بیرینگ و تلرانس C3 انتخاب گردیده و ط راحی به گونه ای است که در شرایط مناسب (استفاده از روغن مخصوص و تعویض به موقع ) طول عمر مفید هفتاد هزار ساعت ( ۷۰۰۰۰ ساعت) خواهد بود، اساساً این محصول دارای کیفیت فوق العاده بالا می باشد و قطعات آن با ماشین های CNC با دقت ۰/۰۱ (یک صدم میلیمتر ) ساخته و با دستگاه های CMM کنترل می شود و برای کار مدام بدون توقف طراحی و ساخته شده است.

بیشتر بخوانید  توربو کمپرسور تولید کننده گاز فشار قوی

سیستم روانکاری به صورت حمام روغن با مکانیسم پرتاب روغن به بیرینگ ها و چرخ دنده ها می باشد که باعث افزایش طول عمر بیرینگ ها و چرخ دنده ها می گردد، ضمناً وجود س یستم سیل مکانیکی با لابیرنت باعث می شود امکان نفوذ روغن به محفظه هوا وجود نداشته باشد و هوای خروجی کاملاً (OIL-FREE) باشد.

rbs lobe blowers 500x500 1 - اساس کار و عملکرد بلوئرهای نوع دورانی با جابجائی مثبت
برش مقطعی بلوئر RBS

سیلندر و سر سیلندر: از جنس چدن خاکستری مخصوص می باشد. کلیه دستگاه ها پس از عملیات مختلف ماشی نکاری، سنگ کاری و کنترل دقت ها در حد کمتر از صدم میلیمتر مونتاژ می گردند و از نظر ظرفیت، فشار کار، خلاء نسبی و مصرف قدرت و راندمان های مختلف همچنین درجه حرارت و صدای بیرینگ ها مورد آزمایش های کامل قرار می گیرند.

بلوئرهای RBS آخرین تکنولوژی ساخت بلوئر در جهان (سال ۲۰۰۵ ) می باشد که آخرین دستاوردهای تکنیکی جدید در طراحی و پروسه تولید آن اجرا گردیده است محصول مشترک شرکت روبوسکی ایتالیا و شرکت صنایع واکیوم پارس پرفروش ترین بلوئر هوا در صنایع مختلف می باشد.

موارد مصرف

بلوئر RBS تا ظرفیت نهائی ۲۴۰۰۰ متر مکعب در ساعت و حداکثر اختلاف فشار ۱۰۰۰ میلی بار در صورت استفاده به عنوان واکیوم پمپ با خلاء نسب ی تا ۵۰۰ میلی بار و هوای عاری از روغن در صنایع زیر مورد استفاده وسیع دارند.
VE 1 - اساس کار و عملکرد بلوئرهای نوع دورانی با جابجائی مثبت
موارد مصرف بلوئر

 

  •  انتقال مواد (صنایع سیمان، آرد، شیمیائی، گچ، آهک و …)
  • هوادهی (تولید خمیر مایه، تصفیه آب و فاضلاب، پرورش ماهی و میگو )
  • صنایع داروئی
  • صنایع شیمیائی
  • صنعت نفت و پتروشیمی
  • صنایع شیشه و بلور
  • صنایع غذائی
  •  لامپ سازی
  • هوادهی در کوره ها
  • تولید هوای گرم جهت خشک کردن در صنایع مختلف

 

تذکر: بلوئر بایستی جهت انتقال هوا یا گازهای خنثی مورد استفاده قرار گیرند . چنانچه گازهای با خواص شیمیائی و خورندگی Corrosion وارد بلوئر گردد بلوئر از شرایط گارانتی سازنده خارج می شود.

تاو کمپرسور یدک

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.