دمنده یا کمپرسور بادامکی

LOW. PRESS 1 - دمنده یا كمپرسور بادامكی
دمنده یا کمپرسور بادامکی

دمنده بادامکی یا کمپرسور بادامکی

این نوع کمپرسور دارای فشار بالایی نیست در حقیقت کمپرسوری است که بیشتر به عنوان دمنده در محیط های صنعتی از آن استفاده می گردد. همانگونه که در تصویر پیداست دو عدد روتور بادامک مانند داخل یک پوسته به صورت هماهنگ تنظیم شده اند و می چرخند و طی چرخش محفظه ها یا به عبارتی اتاقک هایی را ایجاد می کنند که هوا را محبوس نموده و با چرخش بادامک ها هوای به دام افتاده در اتاقک ها علاوه بر جابه جا شدن کمی هم افزایش فشار می یابد در حقیقت اتاقک یا محفظه ای که در مقابل مجرای ورودی قرار گرفته با حرکت با دامک ها هوا را حبس، جابجا، و افزایش فشار می دهد این نوع کمپرسور نیز جزو دسته کمپرسورهای چرخشی و جابجایی مثبت است.

LOW. PRESS - دمنده یا كمپرسور بادامكی
نحوه عملکرد کمپرسور بادامکی

از مزایای این کمپرسور می توان کاهش اصطکاک بین قطعات داخلی اشاره نمود که باعث کمتر شدن هزینه وسائل تعمیر و نگهداری می شود بادامک ها با یکدیگر درگیر نیستند.

در کمپرسور پیچ یک پیچ با نیروی الکتروموتور چرخیده و پیچ دیگری را ضمن تماس می چرخاند اما در این کمپرسور هر روتور یا قطعه چرخنده دارای یک شفت مجزا است که هر شفت به یک چرخ دنده متصل و چرخ دنده ها با یکدیگر درگیر هستند و می چرخند لذا فرسایش داخلی این نوع کمپرسور کمتر از کمپرسورهای تیغه ای و اسکرواست. قابل ذکر است که چرخ دنده ها باید با یکدیگر تنظیم شوند تا آب بندی صحیح صورتگیرد به عبارتی چرخ دنده ها دارای علامت بخصوصی هستند که تایمینگ نام دارد و باید علامت های تایمینگ در زمان مونتاژ مقابل یکدیگر قرار گیرند.

بیشتر بخوانید  کمپرسور اسکرال چیست و چه کاربردی دارد ؟

LOW. PRESS - دمنده یا كمپرسور بادامكی

تاو کمپرسور یدک

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.